cze.gif, 0 kB  eng.gif, 1 kB

Jmenuji se Michaela Semeráková.

1.jpg S manželem Davidem a našimi dětmi Míšou a Davidem žijeme v malé vesnici Ratboř nedaleko Kolína .... kdyby někdo tápal, tak je to ve středních Čechách, asi 50 km jihovýchodně od Prahy.

Chovu psů plemene siberian husky se věnuji od roku 1989 a patříme tak k nejstarším chovům severských psů v České republice. Velikostí se řadíme spíše k malým chovatelským stanicím. Snažíme se, abychom v našem chovu použili různorodé, ale kvalitní (po stránce zdravotní i exteriérové) jedince. Dlouhá léta jsem zvažovala jak s chovem pokračovat.

Původně jsme se věnovali sportu a chovu závodních psů. S přibývajícím věkem jsme ale závodit přestali a sportu se věnujeme jen na hobby úrovni. Věnujeme se canisterapii, chodíme dogtreky, běháme canicross a jezdíme více na výstavy.

Vzhledem k tomu, že máme vlastní firmu, nemáme potřebu na našich psech vydělávat, proto našimi psy kryjeme jen zřídka a vrh štěňat plánujeme dlouho dopředu. Navíc i nepříliš velká zahrada nám nedovoluje mít více než pět psů. Proto někdy řešíme prodej štěněte do spoluvlastnictví.

Plemeno siberian husky chováme pro radost a prakticky celodením kontaktem získáváme možnost odreagování se od každodenních problémů. I malý úspěch je pro nás součástí chovatelské mozaiky štěstí a radosti. Každý neúspěch nás naopak žene dál a je pro nás důvodem k zamyšlení, kde se stala chyba a co jsme udělali špatně.

Proč se jmenujeme Jednička? Původně jsme žádali o chráněný název AiKyAn podle našich prvních siberianů. Jenže chráněný název nám byl schvalován v roce 1990, kdy sice byla už nekomunistická vláda, jenže úředníci ještě ano a náš navrhovaný název moc zaváněl cizinou. A tak jsme zvolili název JEDNIČKA. Ne že bychom si mysleli, že jsme nejlepší, ale rozhodně pro to děláme maximum.

Prioritou je pro nás zdraví a kvalitní exteriér našich psů. Všechny naše psy krmíme superpremiovými krmivy. Dodržování čistoty ve výbězích a každodenní úklid a péče je daní za štěstí, které můžeme s našimi psy sdílet. A nemyslete si, pes pozná, že vás potěšil a na výstavě zase pozná, že vyhrál. Pravidelně se zúčastňujeme velkých mezinárodních a speciálních výstav u nás i v zahraničí. Naše odchovy nás úspěšně prezentují na výstavách po celé Evropě i za oceánem. Díky psům máme mnoho přátel po celém světě. Na výstavách se potkáváme s našimi přateli a máme tak možnost si vyměnit zkušenosti a informace týkající se našeho bláznivého koníčka a zjistit trendy v chovu našich plemen. S našimi pejsky sportujeme rekreačně, vrcholový mushing pro nás není z časového a fyzického hlediska možný.

Naším chovatelským mottem je:

3.jpg, 83 kB Poctivost a lásku nelze zaplatit, je to neviditelná investice do budoucnosti a nelze je ničím nahradit … každým úspěchem však několikanásobně splácí své úroky.
Přátelé

Siberian husky Lycoria kennel
Siberian husky Vinyamar´s
Siberian husky Kristari´s
Siberian husky Oumiak´s
Siberian husky Vendredi 13
Siberian husky Sadeckie Pieszczochy
Siberian husky Bukharin´s
Siberian husky Hulduheim´s
Siberian husky Siwash Legend


Samoyed kennel Orleansnow
Alaskan malamute Shamanrock
Alaskan malamute Vlci severu
Miniature schnauzer White Wajda
Landseer Alvemia
Cane Corso Peet, our photographer
Teckels, our handlers
Soft coated wheaten terrier, our handler
Ostatní

Sponzor
Club of Northern dogs - Czech rep.
Club for Siberians - CZ (unofficial club)
Club for Nordic and Japanese breeds - SK
Siberian husky Club of America
USA Siberians
Sled Dog Central
Colors of Siberians
Husky links
optimalizace PageRank.cz         TOPlist